DIGITAL

Wsparcie dla handlowców

grudzień 15, 2015

Katarzyna Dyczek
by Katarzyna Dyczek
Senior Account Manager | INCENTIVE

PRACA ZABAWĄ – MOŻNA? MOŻNA…

Udowodniliśmy, że wsparcie dla handlowców może sprawić iż praca staje się przygodą. Może stać się także zabawą, dzięki której motywacja wśród pracowników błyskawicznie wzrośnie. Uzyskaliśmy taki efekt, ale aby go osiągnąć musieliśmy sięgnąć po innowacyjne rozwiązanie dla handlowców – takie, którego nie zrealizował jeszcze nikt.

Mieliśmy przed sobą długą drogę, ale jej koniec uwieńczony był imponującym sukcesem. Klient odnotował wzrost efektywności programu lojalnościowego o kilkadziesiąt procent, a przygotowane przez nas narzędzie trafiło w ciągu zaledwie tygodnia aż do 85% handlowców! Zdecydowana większość osób dołączyła do projektu błyskawicznie, niemal bez zastanowienia. Wszyscy uczestnicy zorientowali się, że właśnie otrzymują do ręki fantastyczne narzędzie i wsparcie dla handlowca, ale satysfakcja z pracy to nie jedyne, co na nich czeka…

PROBLEM – BRAK KOMUNIKACJI I MOŻLIWOŚCI AKTUALIZOWANIA INFORMACJI

Problemem był brak możliwości szybkiego przekazywania danych do sił sprzedaży, a tym samym brak wiedzy na temat aktualnych promocji, cen wśród sprzedawców. Jak sprawić aby sięgali oni do narzędzi pozwalających im na zapoznanie się z aktualnościami?
Jak wiadomo, najważniejsza dla handlowca jest informacja. Dobry kontakt z klientami wymaga doskonałej orientacji zarówno w historii ich dotychczasowych zamówień, jak i w bieżącej ofercie firmy. A skoro to właśnie przepływ informacji decyduje o sukcesie, musimy dać handlowcom narzędzie, które ułatwi im mobilną komunikację.

ROZWIĄZANIE UTE CZYLI NARZĘDZIE DO KOMUNIKACJI

W ramach wsparcia dla handlowców stworzyliśmy aplikację na urządzenia mobilne, która dała kilkuset handlowcom dostęp na gorąco do bieżących informacji. Kolejnym wyzwaniem było zachęcenie do korzystania z naszego narzędzia. Jak to osiągnąć? Z mobilną aplikacją połączyliśmy program partnerski. Uczestnicy programu są nagradzani za to, że szybko reagują w każdej sytuacji. To, co pomaga im w codziennej pracy, jednocześnie pozwala zdobywać atrakcyjne nagrody. Handlowcy otrzymują codzienną aktualizację danych z bazy swojej firmy – mają więc dostęp do najświeższych informacji. Dodatkowo mogą błyskawicznie wymieniać informacje między sobą. Wszyscy handlowcy tworzą dzięki temu mobilną sieć, a nasz Klient może nagrodzić całą firmową społeczność za jej zaangażowanie.

SPRZEDAŻ W TWOJEJ FIRMIE NIE ZACHWYCA?

Brak Ci już pomysłu co jeszcze zrobić, aby Twoi pracownicy jeszcze bardziej zaangażowali się w pracę? Nasz zespół z pewnością znajdzie rozwiązanie. Jedyne co musisz zrobić to kontakt z nami. Ty dzwonisz, my zajmujemy się resztą.

[contact-form-7 404 "Not Found"]