EVENTS

Impreza motywacyjna – zmiany w firmie

grudzień 15, 2015

Łukasz Pawelczak
by Łukasz Pawelczak
President | CEO

ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY – CZY  NOWE ZNACZY GORSZE?

Pracownicy nie przepadają za jakimikolwiek zmianami, z wyjątkiem awansu
lub podwyższenia pensji.  Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie wszystko zmierza po myśli kierownictwa i managerów. Słupki sprzedaży idą w dół, konkurencja dyszy na karku i staje się jasne, że tylko zmiana może nas uratować. Ale do zmiany trzeba jeszcze zmotywować zespół. Jak? Najlepiej poprzez organizację wydarzenia jakim jest impreza motywacyjna.

Czy można mówić o negatywach tak, by przekładały się na motywację? Takie zadanie postawił przed nami jeden z Klientów, organizując coroczne spotkanie managerów. Przygotowaliśmy dla niego imprezę szytą na miarę. Oficjalne firmowe zebranie zamieniło się w event, jakiego nikt wcześniej nie widział.

CIEKAWA FORMUŁA SPOTKANIA – KLUCZ DO OSIĄGNIĘCIA CELU

Wszystkim uczestnikom zebrania wręczyliśmy… kostki Rubika. Podczas całej imprezy firmowej były one ukazywane jako symbol transformacji przedsiębiorstwa. Centralną część eventu stanowiło szkolenie z tricków układania kostki. Kadra menedżerska zgromadzona na spotkaniu odkryła, że ta umiejętność jest dostępna dla każdego
– bez względu na to, jak skomplikowany i chaotyczny wydaje się układ kolorów
na ściankach tej łamigłówki. Satysfakcja z samodzielnego ułożenia kostki wprowadziła do prezentowanych treści i idei elementy grywalizacji.

W UTE udowadniamy nieraz, że firmowy event może stać się naturalną częścią ważnych wydarzeń w życiu przedsiębiorstwa. Zwłaszcza, jeśli te wydarzenia mają sprzyjać budowaniu zespołu. W przypadku spotkania menedżerów drobny gadżet sprawił, że zwykłe zebranie zamieniło się w wielkie wydarzenie, a jego najważniejsze przesłanie stanowiła motywacja do realizacji zamierzonych celów.

Pracownicy firmy wyszli ze spotkania pełni energii i wiary w sukces projektu. Wspólny optymizm i świadomość, że mogą zrealizować każdy plan, przyczyniła się do wzmocnienia więzi w zespole. Nawet jeśli wcześniejsze wyniki sprzedaży nie były zadowalające, udało się nam przestawić menedżerów na pozytywne myślenie. Wiedzieliśmy, że teraz przekażą je oni także swoim zespołom.

 

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz ciekawego rozwiązania.
Nasze imprezy są zawsze udane i skuteczne.

[contact-form-7 404 "Not Found"]