DIGITAL

Program lojalnościowy dla partnerów biznesowych

grudzień 15, 2015

Katarzyna Dyczek
by Katarzyna Dyczek
Senior Account Manager | INCENTIVE

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY – CZY TYLKO ZBIERANIE PUNKTÓW?

Co zrobić, jeśli firma prowadzi program lojalnościowy dla parterów biznesowych, w którym wszystko już było? Właśnie z takim pytaniem zgłosił się do nas Klient, który chciał, abyśmy stosując zupełnie nową strategię ożywili jego relacje z kontrahentami. Analiza sytuacji pokazała, że największym problemem dotychczasowego rozwiązania typu program lojalnościowy była jego… przewidywalność.

Zasady – te same i doskonale znane od lat – przestały wywoływać w odbiorcach przypływ adrenaliny. Jak w takiej sytuacji zmotywować uczestników programu, by znów poczuli w sobie żyłkę zwycięzców?

ROZWIĄZANIE UTE – LEPIEJ, MOCNIEJ, SKUTECZNIEJ

Postawiliśmy na najskuteczniejsze rozwiązanie, jakie można sobie wyobrazić, czyli… grywalizację. Wiedzieliśmy, że nowa ramówka musi być fascynująca, a skoro tak, to z każdą otrzymaną nagrodą musi wiązać się także smak zwycięstwa. Uruchomiliśmy zatem innowacyjny portal aukcyjny, dostępny tylko dla uczestników programu. W tym zamkniętym, elitarnym gronie partnerzy biznesowi brali udział w wielkiej i ekscytującej grze: gromadzili punkty, a następnie dzięki nim przelicytowywali się w aukcjach o cenne trofea.

Klasyczny program lojalnościowy uległ ożywieniu. Od teraz do otrzymania nagrody potrzebna była nie tylko określona liczba punktów, ale także zastosowana taktyka, zimna krew i efektywne planowanie, jak rozdysponować posiadane punkty. Strategia, taktyka, planowanie – czyli to co ludzie biznesu lubią najbardziej. Po prostu pokochali tę grę.

EFEKT UTE – PORUSZENIE I ZAANGAŻOWANIE WŚRÓD KONTRAHENTÓW

Cel portalu aukcyjnego, czyli zwiększenie dynamiki rozwoju naszego Klienta, został osiągnięty błyskawicznie. Niejako „przy okazji” stworzyliśmy portal, który zanotował ponad milion odwiedzin. Zyski z wylicytowanych przedmiotów pokryły wszystkie koszty programu lojalnościowego (czyli koszty wdrożenia zaproponowanych rozwiązań oraz zakupu nagród) i przyniosły kilkakrotnie wyższy zysk! Przede wszystkim jednak sprawiły, że wokół marki naszego Klienta rozpętała się pozytywna burza. Całkowicie innowacyjny program lojalnościowy nabrał rumieńców i zostawił w tyle wszelkie konwencjonalne akcje dla partnerów biznesowych.

CZY MOŻEMY POMÓC RÓWNIEŻ W TWOJEJ FIRMIE?

Jeśli i Ty szukasz rozwiązania na odświeżenie swoich relacji z parterami biznesowymi to skontaktuj się z nami. Pomysłów mamy wiele, a każde nowe zadanie budzi w nas nowe pokłady kreatywności. Nie czekaj, zacznij działać już dziś, zanim klienci i kontrahenci zaczną myśleć o przejściu do konkurencji! Program lojalnościowy, wyjazd motywacyjny, portal społecznościowy? Mamy rozwiązania na prawie wszystko ;-)

[contact-form-7 404 "Not Found"]