DIGITAL

Firmowy portal społecznościowy – usprawnienie komunikacji

sierpień 8, 2015

Katarzyna Dyczek
by Katarzyna Dyczek
Senior Account Manager | INCENTIVE

JAK USPRAWNIĆ KOMUNIKACJĘ W DUŻEJ FIRMIE?

Firmowy portal społecznościowy jako rozwiązanie idealne dla dużej firmy w której liczba klientów, zaangażowanie pracowników i ich kompetencje nie przekładały się na efektywność i właściwy wynik finansowy firmy. Do podstawowych wyzwań realizowanych przez UTE należy wspieranie firm w rozwiązywaniu ich codziennych problemów. Tym razem musieliśmy usunąć przeszkody w komunikacji wewnątrz firmowej społeczności. Przykład wydawał się klasyczny: duże przedsiębiorstwo, w którym każdy projekt wymaga zaangażowania wielu pracowników. Tymczasem – mimo zaangażowania zespołu – biznes stale napotykał na jakieś przeszkody, które hamowały jego efektywność.

DIAGNOZA I DZIAŁANIE

Przyglądamy się sprawie bliżej i stawiamy diagnozę: komunikacja. Pracownicy muszą mieć możliwość wygodnego prowadzenia rozmów. Niezbędny jest im także łatwy i szybki dostęp do wszystkich informacji. Jak przenieść tę ideę na grunt konkretnych rozwiązań?

Naszemu Klientowi potrzebny jest portal o nieograniczonym zasięgu. Taki, który pozwoli na zapanowanie nad całym projektem, włącznie ze wsparciem sprzedaży. Projektujemy zatem dla firmy portal, który już wkrótce zostanie określony przez samych pracowników jako „magiczny”. Użytkownikom podoba się ładna, atrakcyjna forma wizualna i bardzo przydatne funkcjonalności. Co więcej – teraz mogą oni logować się nie tylko z komputerów stacjonarnych, ale z każdego urządzenia mobilnego. To zdecydowane ułatwienie dla wszystkich pracowników, także tych przebywających nieustannie w trasie – zatem przy okazji tworzymy mocne wsparcie sprzedawcy.

 

Firmowa społeczność błyskawicznie przeszukuje treść portalu i znajduje w nim potrzebne informacje. Odpowiednia selekcja treści sprawia, że zajmuje to dosłownie chwilę. Użytkownicy mogą także natychmiast zareagować, pozostawiając komentarz zwrotny. Wszyscy członkowie zespołu znajdują się w samym centrum wydarzeń i wiedzą, że mają realny wpływ na to, co dzieje się w przedsiębiorstwie. Jak za dotknięciem magicznej różdżki projekty przyspieszają i zmierzają do pomyślnego finału.

EFEKT UTE – ZAWSZE POZYTYWNY

Nasz Klient przygląda się nowej sytuacji i dzieli się z nami wynikiem analiz. „Magiczny” firmowy portal społecznościowy sprawia, że efektywność firmowej społeczności wzrasta kilkukrotnie! Bariery komunikacyjne znikają, komunikacja staje się płynna, a pracownicy znacznie szybciej reagują na wszystko, co dzieje się w projektach.

Jeśli szukasz rozwiązania podobnego problemu dla swojej firmy to skontaktuj się z nami. Pomożemy :)

[contact-form-7 404 "Not Found"]