INCENTIVE

Wsparcie sprzedaży – Zero Grawitacji

grudzień 15, 2015

Katarzyna Dyczek
by Katarzyna Dyczek
Senior Account Manager | INCENTIVE

ZERO GRAWITACJI – MAKSIMUM EFEKTU

Wsparcie sprzedaży nowego na rynku produktu. Nasz Klient postanowił wprowadzić na rynek nowy napój energetyzujący sugar free. Tym razem uwaga UTE skierowana była więc nie na organizację imprezy integracyjnej czy portalu społecznościowego, a na przeprowadzenie niepowtarzalnej akcji promocyjnej adresowanej do klientów końcowych.

Potrzebowaliśmy kosmicznego pomysłu. Wpadliśmy na następujące skojarzenie: skoro napój pozbawiony jest cukru, to może uczestników akcji promocyjnej warto pozbawić kontaktu… z grawitacją! Bo zero cukru czyli lekko, bo energetyczny czyli unosi… :)
W ten sposób wymyśliliśmy kampanię ZERO grawitacji. Teraz trzeba było jednak znaleźć sposób, by zwycięzcy naprawdę oderwali się od Ziemi.

ROZWIĄZANIE UTE – KOSMOS W ZASIĘGU RĘKI

Postanowiliśmy skorzystać z rozwiązań dostarczanych przez najpotężniejszą agencję kosmiczną na świecie, czyli NASA. We własciwym, ustalonym z Klientem terminie ogłosiliśmy konkurs dla konsumentów i zagwarantowaliśmy unikalną nagrodę: zwycięzców zabierzemy specjalnym samolotem w lot paraboliczny. Wewnątrz tej wyjątkowej maszyny mogli oni uwolnić się od ciążenia. To naprawdę było ZERO grawitacji – uczestnicy lotu odrywali się od podłogi i swobodnie unosili w powietrzu.

Wcześniej jednak o udział w tym wyjątkowym wyjeździe walczyło aż 160 tysięcy osób! Łączna liczba polubień akcji na Facebooku przekroczyła milion, a o konkursie stało się głośno w całym kraju. Akcja promocyjna sprawiła, że o bezcukrowym napoju energetyzującym mówili wszyscy, a to przełożyło się na znakomite wyniki handlowe. Konkurs okazał się tak skutecznym wsparciem sprzedaży, że reklamowany produkt przeskoczył z miejsca numer 3 na pozycję lidera polskiego rynku napojów energetyzujących, zyskując potężne grono nie wielbicieli, a wręcz „wyznawców”.

Niezwykły pomysł na wyjazd nagrodowy miał dotyczyć tylko napoju sugar free, ale skorzystały na nim wszystkie produkty sygnowane przez naszego Klienta. Kosmiczny event sprawił, że stały się one absolutnym numerem 1 w Polsce na kilka lat.

CHCIAŁBYŚ WYPROMOWAĆ JAKIŚ PRODUKT? A MOŻE „ODKURZYĆ” TEN NIECO ZAPOMNIANY?

Zadzwoń do nas lub napisz, umów się na spotkanie z nami – znajdziemy rozwiązanie jakiego nikt wcześniej nie wdrażał.

[contact-form-7 404 "Not Found"]